The scent of nature Cover Image
The scent of nature Profile Picture
The scent of nature
@TheScentofNature
33 people like this
Picture

Konsultant

The scent of nature

Sveti Nikole

·

1 y

·

Full time

·

Retail & Sales

Minimum

€45 Per Year

Maximum

€500 Per Year

https://www.chogangroupspa.com/chogangroup/registration/1/ANAD85AD4/2

2 yrs - Translate

Одлична прилика за сите кои ги посакувате овие вибрации во вашиот дом, од денес лимитираното издание на Premium starter kit со Desert mist и Dewdrop дифузер со ванила е на попуст.
Искористете ја оваа прилика, пишете ми порака и порачајте денес.
Ќе станете дел од нашата голема заедница со вибер поддршка, брошури и разни групи и едукации на македонски јазик, за да полесно научуте како да ги применувате есенцијалните масла за да имате најголеми придобивки.
Ве очекуваме🍀

image
2 yrs - Translate

⚜️Попуст на женски парфеми / 100 ml ⚜️
(Со 30% есенцијални масла)
-30% Попуст = €21

1. J'Adore - Dior код: 007
2. For Her - Narciso Rodrigez код: 025
3. Flower - Kenzo код: 026
4. Si - Armani код: 080
5. Poison Girl - Dior код: 090

image
image
+4

Katalog 2022| Makedonija https://bit.ly/3W6MBqd
Katalog 2022| Srbija https://bit.ly/3uF96H4
Katalog 2022| Bosna i Hercegovina https://bit.ly/3W6ry7l
Za poracki potrebni se ime, prezime, adresa, drzava i mobilen broj (vo poraka, dostava so kargo do Makedonija, Srbija, BiH)

MKD 2022

МКД | МАКЕДОНИJА. Каталог 1/2022. Кодовите и цените на производите може да се променат за време на важноста на каталогот. Цените на производите вклучуваат

Essential Minerals. Железо со сибирски билки, 60 капсули.
📌Формула за апсорпција на кислород: два вида органско железо (фумарат и аскорбат) помагаат во спречување на анемија и одржување на соодветно ниво на хемоглобин.
✅ Опис:
Формула за апсорпција на кислород: два вида органско железо (фумарат и аскорбат) помагаат во спречување на анемија и одржување на соодветно ниво на хемоглобин. Ефикасната комбинација на витамини од групата Б, Ц и сибирските лековити растенија ја подобруваат работната способност и и даваат на нашата кожа младешки изглед и енергија на нашето тело.
✅ Употреба:
На возрасните им се препорачува 1 капсула дневно за време на оброците.
#health #wellness #health
⚜️Третман⚜️
За лекување на анемијата е потребно терапија од 2 до 4 месеца, а бидејќи е потребно да се пополнат резервите во организмот, терапијата е корисно да се продолжи најмалку 6 месеци по нормализирањето на крвната слика. Вообичаена дневна доза е 150 до 200 мг. Се препорачува таблетите на железо да се земаат еден час пред јадење, истовремено со витамин Ц. За поуспешно совладување на анемијата неопходна е и разновидната исхрана од животинско и растително потекло. Битен е и престој на планина, бидејќи планинскиот воздух и надморската височина влијаат на релативно брзо покачување на бројот на црвените крвни клетки, кои придонесуваат до побрзо заздравување на организмот.
Cena za Srbija 1970RSD + dostava do domasna adresa
Cena za Makedonija: 1.005 denari + 130 denari do domasna adresa

image
image
image
About

Aromaterapija, nega, zdravje i ubavina
Young Living, TianDe, Farmasi, Siberian Wellness, Vertera, Chogan, Greenmaster and much more :)
https://www.facebook.com/miamoekatcezaubavinacom